تبلیغات
مهندسی مخابرات - مدیریت آینده نگر در ICT

مهندسی مخابرات

سه شنبه 3 خرداد 1390

مدیریت آینده نگر در ICT

نویسنده: سارا عارفی   طبقه بندی: اخبار و تازه ها، 

دستاوردهای بشر در عرصه فناوری اطلاعات و ارتبــــاطات به شناخت بیشتر بشر از ارگانیسم های سازمانی، چگونگی فعالیت های فردی و سازمانی، بهبود و كنترل این فعالیت ها، تولید محصولات سخت افزاری و نرم افزاری، قطعات و سیستم های ارزانتر، هوشمندتر، چندمنظوره، سازگار با محیط زیست، و همچنین تغییر شیوه های تولید شده است. رهاورد بشر در دهه های اخیر به ویژه شبكه جهانی اینترنت باعث گردیده شیب منحنی رشد علم و فناوری در سالهای اخیر به شدت زیاد و به صورت یك منحنی متمایل به عمود تبدیل گردد كه نشان از كوتاهتر شدن هرچه بیشتر چرخه زمانی تولید علم است. بنابراین، ما در جهانی زندگی می كنیم كه ویژگی بارز آن، 1 - تغییرات شتابنده 2 - غیرقابل پیش بینی بودن آینده است. این ویژگیها از اصول پارادایم نوین مدیـــــریت یعنی مدیریت در محیط پویا و بی ثبــــات و غیرقابل پیش بینی را نیز شامل می شود.

حال این سوال مطرح است كه مدیران در قبال این تغییرات شتابنده محیطی چه وظایفی دارند؟ ضرورت آینده پژوهی و آینده نگری در مدیریت (ICT) چیست؟ مدیران در محیطی كه متغیرها به صورت غیرخطی بر همدیگر تاثیر می گذارند چه نقشی دارند؟
در دنیای رقابتی امروز، با سرعت روزافزون تغییرات تكنولوژیك، سیستم های علم و فناوری بایستی آمادگی لازم را برای پاسخ به تغییرات اقتصادی و اجتماعی داشته باشد. در این میان فرصتی ساختاریافته برای نگاه به آینده و بررسی نقش علم و فناوری در آینده بایستی در هر جــامعه ای مغتنم شمرده شود. بحث آینده نگری فناوری پاسخی به نیازهای بخش مدیریتی است كه با هدف روزآمد كردن دانش مدیریت، سیاستگذاری، تصمیم گیری و تدوین استراتژی های بلندمدت ملی و فراملی برنامه ریزی می گردد.

آینده نگری تلاشی سیستماتیك برای بررسی درازمدت آینده علم، فناوری، اقتصاد، محیط و جامعه به منظور شناسایی پدیده های نوظهور و حوزه های زیربنایی تحقیقات استراتژیك است كه بیشتری منافع اقتصادی و اجتماعی را دربرداشته باشد. بنابراین، درجهان امروز آینده پژوهی و آینده نگری یك ضرورت است. پیش بینی می گردد كه در هزاره سوم، زمینه برای مطالعات آینده نگر و آینده پژوهانه افزایش پیداكند و اندیشمندان احساس می كنند كه گویی یك جاذبه مغناطیسی، تحولات پیرامون آنها را به سمت آینده سوق می دهد.

محورهای دانش آینده نگری و آینده پژوهی عبارتند از:

1 - پایش الگوهای نوظهور؛

2 - برون یابی مانند تحلیل روند فناوری - تحلیل فیشر - تحلیل گومپرز؛

3 - تحلیلهای چرخه ای مانند تحلیل تشابه - تحلیل رونــــد تاخیری - ماتریس های ریخت شناسی

4 - تحلیل هدف مانند تحلیل محتوی - تحلیل پروانه ای عوامل

5 - همگرایی شهودی مانند پیمایش دلفی و كنفرانس گروه اسمی، با به كارگیری این موارد می توان مصاحبه های ساخت یافته و غیرساخت یافته خود را برای تغییرات عمیق و گسترده محیطی و شكل بخشیدن به آینده آماده كرد.

از این رو مدیران، به ویژه مدیران (ICT) بایستی ضمن الـــزام به تجهیز علم آینده شناسی و آینده نگری، هنر مدیریت در محیط بی ثبات و پویا و چگونگی برخورد با پدیده تغییر و بهره برداری از آن را بیاموزند. داشتن نگرش عمیق و ژرف نگری از تحولات شتابنده محیطی و كلان نگری كه حاصل توجه عمیق به آینده است نیاز مدیران امروزی است. مدیران قرن بیست ویكم منتظر نمی مانند تا فرصت به سراغ آنان برود بلكه تغییر سكه ای است كه دو رو دارد كه یك روی آن فرصت و روی دیگر آن تهدید است. مدیران عصر حاضر بایستــی ضمن دارابودن توانایی شناسایی و بهره برداری از فرصتها، هنر تبدیل تهدید به فرصت را نیز بدانند.

هنر بهره برداری از تغییر ناشی از انقلاب فناوری مهمترین هنر مدیران امروز است. همه چیز درجهان درحال دگرگونی و تغییر است. به قول مایكل دل تنها چیز ثابت خود تغییر است. در این میان آشنایی با تئوری های اندیشمندان مدیریت بویژه آنان كه در عرصه تغییر صاحب نظر هستند در كیفیت هدایت بنگاههای اقتصادی حائز اهمیت است. یكی از این اندیشمندان و مدیران موفق اندی گرو است كه با بیان نقطه چرخش راهبردی، مدیران را با چگونگی برخورد با پدیده تغییر و مدیریت تغییر با توجه به سمت و ســـــوی آینده كسب و كار آشنا می سازد. اندی گرو در بیان نقطه چرخش راهبردی معتقد است هر كسب و كار در برخورد با محیط بی ثبات در یك دو راهی سقوط صعود و پیشرفت قرار می گیرد و نیروهای ششگانه مایكل پورتر را عامل برهم زننده تعادل و تغییر در نقطه چرخش راهبردی می داند. این نیروها عبارتند از:

1 - نیروی رقیبان موجود؛

2 - نیروی مشتریان؛

3- نیـــــــروی رقیبان پنهان؛

4 - نیروی تامین كنندگان؛

5 - نیروی سازندگان جانشین؛

6 - نیروی تكمیل كنندگان.

پورتر اشاره می كند كه مدیران بایستی در این نقطه بتوانند سازمان را به سمت پیشرفت و ترقی هدایت كنند.

منبع: نقل از سایت خبری www.ITpaper.ir

نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :